Saulėtą balandžio 25 – ąją dieną nuo pat anktyvo ryto geriausi Lietuvos tinklininkai sugužėjo į Šiaulių areną, kur šiemet paaiškės, kas į viršų kels čempionų taurę.  Čia visą savaitgalį vyks Lietuvos tinklinio federacijos organizuojamos Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato finalinės varžybos.

 

Dar gerokai prieš vienuoliktą valandą ryto ant žaliosios arenos aikštės mankštinosi merginos. Pirmosiose finalinio savaitgalio varžybose susitiko Lietuvos sporto universiteto rinktinė ir Vilniaus “Tauro” merginos. Pirmosiose varžybose  LSU įveikė “Taurą” 3:0 (25:15, 29:27, 25:20).

 

Pramogų taip pat ilgai laukti nereikėjo. Dar prieš prasidedant antrosioms varžyboms tarp “Raseinių Norvelitos” ir Kelmės “Antivio-Etovio” įvyko pirmasis stipriausio padavimo etapas. Kai kuriems dalyviams jaudulys sutrukdė parodyti, ką jie iš tiesų sugeba, tuo tarpu kiti šaltais nervais privertė kamuolį lėkti itin greitai. Donato Parnarausko ranka nesudrebėjo – 104 km/h ir jis pirmauja šiose varžybose. Paklausite, kaip sužinojome, kas geba smūgiuoti stipriausiai? Šiaulių miesto policija atsiuntė savo  geriausią greičio matuotojų brigadą…

 

Antrosiose varžybose tarp Kelmės “Antivio – Etovio” ir Raseinių “Raseiniai – Norvelita” nuo pat pirmųjų minučių užvirė kova. Vis dėlto daugiau patirties turintys kelmiškiai pirmąjį setą laimėjo keturių taškų persvara 25 – 21. Antrajame sete Raseiniškiai į aikštę įžengė tarsi užsnūdę ir “Antivis – Etovis” netruko tuo pasinaudoti. Kai jau atrodė, kad viskas baigta, “Raseiniai – Norvelita” prisiminė kaip žaidžiamas tinklinis ir neleido Kelmės komandai atsipūsti. Nors ir antrąjį setą 25 – 20 laimėjo Kelmiškiai, tačiau jų varžovai pasistengė, kad kova būtų nenuobodi. Derėtų pridurti, jog kelmiškiai galėjo pasigirti puikiu palaikymu, o Raseinių komandos fanai arba yra labai kuklūs, arba ruošiasi rytojaus varžyboms. Trečiajame sete raseiniškiai ir vėl buvo besivejančių vaidmenyje. 25 – 21 Kelmės komanda įrodė savo pranašumą pirmosiose varžybose 3 – 0.

 

Po šių varžybų į aikštę netikėtai išbėgo “Laukinės orchidėjos” mokyklos augintiniai. Du šuniukai privertė visus susirinkusius atidžiai stebėti jų pasirodymą ir šiek tiek pailsėti nuo įtemptų tinklinio batalijų.

 

Priešpaskutinėse varžybose susirikusius džiugino Kauno “Heksos” ir Jonavos “Achema – KKSC” komandos. Moterų čempionato lyderės. Nenuostabu, jog nei viena komanda nenorėjo atiduoti iniciatyvos, tad kova nuo pirmojo seto nieko nestebino. Nors dar bus žaidžiamos antrosios varžybos, po kurių galutinai paaiškės komanda nugalėtoja, tačiau šiuo atveju gera pradžia – jau daugiau nei pusė darbo. Jonavietės 25 – 22 pirmąjame sete pranoko savo varžoves iš Kauno. Ir nors antrojo seto rezultatas 25  - 14 bylojo “Achemos – KKSC” pergalę, tačiau aštri kova aikštelėje neleisdavo dairytis į švieslentę ir tik po ilgų ralių taškus pelnydavo viena arba kita komanda.  Paskutinysis setas truko beveik 30 minučių ir labai priminė antrąjį. Įnirtinga kova iki pat paskutinio taško. 25 – 21 ir 3 – 0 bendru rezultatu pirmauja Jonavos “Achema  - KKSC”.

 

Prieš paskutines dienos varžybas įvykęs antrasis stipriausiojo padavimo etapas nebuvo toks rezultatyvus. Daug kamuolių skiejo į tinklą arba užribį, o taiklūs servai nebuvo stiprūs. Galų gale buvo pasiektas 102 km/h greitis, tačiau tai nesutrukdė pirmojo etapo nugalėtojui Donatui papildyti savo kišenę 200 eurų – toks prizas laukė konkurso nugalėtojo.

 

Ketvirtasis dienos mačas – skaniausia uoga ant saldaus pyrago. Šiaulių “Elga – Master Idea – SM Dubysa” savo sirgalių akivaizdoje metė iššūkį Marijampolės “Sūduvai”. Šiauliečiai – jauni maksimalistai, o marijampoliečiai  - labiau patyrę, tačiau ne mažiau ambicingi. Nuo pirmųjų kamuolio palietimų liejosi emocijos. Marijampoliečių jungiantis žaidėjas puikiai skirstė kamuolius taip ištampydamas priekinę šeimininkų liniją, tačiau neįtikėtina ir pasiaukojanti Šiaulių komandos gynyba bei išnaudotos progos leido laimėti pirmąjį setą 25 – 21.  Antrasis setas nebuvo toks įnirtingas ir atkaklus kaip pirmasis. Galbūt dėl to, jog Marijampolės “Sūduvos” sirgalių armija buvo pati garsiausia arenoje, o galbūt dėl to, jog berniokai iš suvalkijos lygumų apšilo ir pradėjo nuo pat pirmųjų seto minučių diktuoti savo žaidimą. Antrąjį setą rezultatu 25 – 15 laimėjo “Sūduva”. Trečiajame sete įsivyravo lygi kova. Būtų sunku buvę išskirti žymiai pranašesnę komandą. “Sūduvos” priekinė linija diktavo puolimo madas, tuo tarpu šiauliečiai sukandę dantis demonstravo geležinę gynybą ir traukė neįmanomus kamuolius. Tai atnešė vaisių. Seto antroje pusėje “Sūduva” parodė pirmuosiu nuovargio ženklus, o “Elga” puikiai tuo pasinaudojo ir “ištempė” setą 25 – 22. Tikimės, kad nepagalvojote, jog šiauliečiai ketvirtame sete išėjo ant žaliosios arenos dangos ir nušlavė “Sūduvą” nuo žemės paviršiaus. Nes tai neįvyko! Dar vienas itin atkaklus setas. Kunkuliuojančios emocijos ir daug kartų besikeitusi pirmaujanti komanda reiškė tik vieną – 5 – asis ir lemiamas setas. 25 – 23 ir Marijampolės “Sūduva” išlygino rezultatą. Puiki ir įtempta kova varginanti ne tik žaidėjus, tačiau ir žiūrovus, kurie kuo toliau, juo labiau šurmuliavo ir palaikė puikią nuotaiką arenoje. Oho... koks emocingas buvo paskutinis setas. Ginčai su teisėjais, dažnas žaidimo stabdymas valant aikštę ir užsitesęs sėkmingo epizodo šventimas. “Sūduva” spurtavo nuo pat kėlinio pradžios, tačiau šeimininkai nė neketino pasiduoti, tad greitai išlygino rezultatą.  O po to viską sprendė fortūną. Visgi ji šiandieną aplankė marijampoliečius. Minimaliu rezultatu laimėję lemiamą setą, rytojaus dvikovoje svečiai iš pietvakarių Lietuvos turės minimalią persvarą.

 

Nekantriai laukiame rytojaus. Sekite mus, o mes, savo ruožtu, stengsimės pateikti Jums įdomiausias akimirkas iš rytojaus dienos. 

Galerija