Saulėtą šeštadienio rytą į erdvią salę viena po kitos rinkosi gražiai pasipuošusios komandos. Net 10 ekipų ir daugiau nei 100 žmonių – tokia smagi buvo jubiliejinio – penktojo – tarpbankinio tinklinio turnyro sudėtis. Nauja renginio vieta ir išaugęs dalyvių skaičius žadėjo puikią dieną. Tiesą pasakius, tokia ji ir buvo. Tačiau apie viską iš pradžių.

 

 

 

 

Jau nuo pat registracijos pradžios supratome, kad šiais metais komandos sustiprėjusios. Beveik kiekvienoje komandoje buvo bent po vieną žaidėją, kurie dalyvauja ir kituose 360 Sportas kuruojamuose projektuose. Juos mes neblogai pažįstame ir žinome jų galimybes. Negana to, burtų traukimas buvo ne mažiau netikėtas. Daug pajėgių komandų atsidūrė A grupėje. Šypsojomės ir tyliai bei atidžiai planavome tą dieną, kurios taip nekantriai laukė komandos.

Tad ir pradėkime nuo A pogrupio. Pirmosios varžybos, rodės, nežadėjo jokių staigmenų. Ir čia, pasirodo, stipriai klydome. Dar nebuvome pilnai atsibudę, o rytinės saulės spinduliai kuteno akis ir vertė maloniai prisimerkti, kai Danske banko komanda ant menčių patiesė SEB ekipą ir privertė aikčioti iš nuostabos. Derėtų priminti, jog SEB yra daugkartiniai turnyro čempionai ir nuolat disponuoja stipria sudėtimi. Tuo tarpu Danske bankas iki šiol didelių pergalių nebuvo iškovoję. Šios varžybos tik dar kartą patvirtino, jog šiame pogrupyje dar bus visko. Antrosios varžybos tarp Šiaulių banko ir DNB nebuvo tokios atkaklios ir DNB įsirašė primąją pergalę. Užbėgant įvykiams už akių išduosime, kad, nors Šiaulių banko komanda puikiai atrodė su naujo dizaino aprangomis, tačiau šį kartą fortūna nebuvo jų pusėje. Sekančiose varžybose į aikštelę žengė tie patys Danske bankas ir Swedbank. Na, galvojome, dabar viskas susidėlios į vietas – Swedbank įrodys savo favoritų statusą. Trys setai, aštri kova ir antra pergalė Danske banko sąskaitoje. Kas toliau? O toliau SEB reabilitavosi dvikovoje su Šiaulių banko komanda. Penktose varžybose atmosfera vėl kaito, nes susitiko apylygės komandos. Swedbank su dideliu noru pagaliau įsirašyti pirmą pergalę ir DNB, labiau atsipalaidavę po pirmos pergalės. Galbūt tas atsipalaidavimas pakišo jiems koją, nes Swedbank laimėjo. Įpusėjus grupės kovoms Šiaulių bankas susigrūmė su Danske, tačiau pastarieji neketino mažinti apsukų. Tai buvo trečioji nesėkmė Šiaulių bankui ir 100% pergalių procentas bei grupės lyderio etiketė Danske bankui. SEB – DNB susitikime antrą pergalę įsirašė SEB komanda, pradėjusi jausti savo žaidimą. Po šio mačo sekė Swedbank ir Šiaulių banko susitikimas. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad čia pranašumą turi Swedbank, tačiau nesėkmės užgrūdino Šiaulių banko atstovus ir jie davė daug kovos savo priešininkams. Swedbank vos pavyko išnešti sveiką kailį, tuo tarpu Šiaulių banko komanda, nors ir pralaimėję lemiamame sete, tačiau turnyrą baigė geru tonu. Priešpaskutinėse varžybose savo jėgas pasitikrino DNB ir Danske bankas. Nieko naujo, dar viena Danske banko pergalė ir tiesioginis kelialapis į finalinį ketvertuką. Na ir paskutinėse varžybose susikibo Swedbank ir SEB ekipos. Itin įdomios varžybos, kurias tik lemiamame sete laimėjo SEB. Taigi, į sekantį etapą iš šios grupės papuolė Danske bankas, antrieji buvo SEB, o tretieji – Swedbank.

Kas vyko B pogrupyje? Pirmosios varžybos ir vėl maloni staigmena - Western Union komanda gerokai susitiprėjusi ir žaidžia malonų akiai tinklinį. Tuo teko įsitikinti Citadele banko komandai, kuri ir buvo nugalėta. Antrose varžybose išvydome dar vieną komandą – favoritę – Barclays. Jiems burtai lėmė išvengti A grupės galingų komandų desanto, tačiau tai nereiškė, kad varžybos B grupėje bus tik pasivaikščiojimas. Vis dėl to susitkimas su Euras.lt komanda didelės intrigos nežadėjo. Komandų lygio skirtumai per daug akivaizdūs, tad mėlynieji šventė pirmą pergalę. Trečiose varžybose Western Union susitvarkė su Swedbank 2 komanda, kuri, beje, buvo dar viena maloni turnyro staigmena. Nors antroji komanda negalėjo prilygti pirmajai, tačiau supratome, jog Swedbank darbuotojai myli tinklinį, o ši neseniai iškepta komanda turi potencialo. Po jų sekusiose varžybose Barclays dar kartą privertė Citadele banko komandą palikti aikštelę nuleistomis galvomis. O penktose grupės varžybose Swedbank 2 pagaliau pajautė malonų pergalės svaigulį nugalėdami Euras.lt komandą. Atėjo metas, kai išvydome pirmą rimtesnį susidūrimą B pogrupyje tarp Western Union ir Barclays. WU tik patvirtino, kad prieš tai jų geras žaidimas nebuvo tik atsitiktinumas. Barclays teko gerokai pasistengti, kad laimėtų. Taip, jie tai padarė, bet jau matyti, jog jei WU išlaikys savo branduolį sekantiems turnyrams, turėsime dar vienus potencialius favoritų žudikus. Kitose varžybose Citadele pagaliau įsirašė laimėjimą dvikovoje su Euras.lt komanda, kuri, nors ir kaip stengėsi, negalėjo įkąsti lentelės viduryje esančiai komandai. Paskutinėse grupės varžybose Barclays įtvirtino savo pozicijas užimdami pirmą vietą grupėje ir nugalėdami Swedbank 2 komandą, o Western Union be pergalių skonio paliko Euras.lt ir įsitvirtino antroje pozicijoje B grupėje. Paskutiniame susitikime tarp Swedbank 2 ir Citadele banko komandų sprendėsi, kas pateks į sekantį etapą. Vienodo pajėgumo komandos žaidė iki lemiamų taškų ir sėkmė nusišypsojo raudonąjai Citadele banko komandai.

Atkrintamosios. Pirmas vietas užėmusios grupių komandos keliavo tiesiai į pusfinalius, o antras ir trečias vietas užėmusios turėjo žaisti išlikimo mačą. SEB pasisekė labiausiai. Jiems atiteko Citadele bankas – tą dieną tikrai žemesnio kalibro priešininkai. Ir su jais SEB didelio vargo neturėjo. O štai Swedbank vėl degė padai, nes jų kelyje pasimaišė Western Union. Degte degė, tačiau nesudegė. Atkakliose ir emocijų kupinose varžybose WU komanda buvo eliminuota iš tolimesnės kovos. Taigi finalinis ketvertas: Danske bankas, Barclays, SEB ir Swedbank. Stirpu...

Pusfinaliai. Pirmame pusfinalyje Swedbank gavo progą atsirevanšuoti Danske bankui. Jie žūtbūt turėjo ja pasinaudoti ir įrodyti, jog ne be reikalo yra daugkartiniai finalinių kovų dalyviai. Ši patirtis ir leido įrašyti pirmą ir labai svarbų pralaimėjimą turnyro staigmena tapusiai komandai. Swedbank – finale. Kitame pusfinalyje SEB vs. Barclays. Nei viena komanda negalėjo turėti varžybų favorito statuso. Abi komandos įrodinėjo, kad yra vertos žaisti „čia ir dabar“. Galų gale, lygiųjų tinklinyje nebūna, tad SEB komanda pritaikė šią taisyklę ir iškopė į finalą.

Finalai. Mažąjame finale į aikštę žengė Barclays ir Danske. Dar viena neprognozuojama dvikova. Abiejų komandų lyderiai atidavė paskutines jėgas ir sulaukė smagaus palaikymo. Na, galvojate, kad Danske bankas pateikė paskutinę staigmeną? Deja, nuovargis jiems labiau kišo koją, nei Barclays ekipai, kuri, negana to, išnaudojo savo sukauptą patirtį finalinėse varžybose ir geriau sužaidė pabaigą. O didysis finalas buvo vertas kiekvienos pavadinimo raidės. SEB komanda ne kartą nuskriaudusi savo varžovus prieš tai vykusiuose tarpbankiniuose turnyruose, užtikrintai žengė į aikštę. Tačiau viskas pasibaigė pirmu Swedbanko laimėtu setu ir svarstyklės pakrypo į kitą pusę. Antrame sete SEB susikaupė ir reabilitavosi, išlygindama rezultatą ir kviesdama Swedbank komanda žaisti trečią – lemiamą varžybų setą. Sunkiai pradėjusi turnyrą, tačiau kiekvienose varžybose vis geriau besijautusi Swedbank komanda žaidė neįtikėtinai ir traukė, rodos, netraukiamus kamuolius, o SEB nepavyko inicijuoti pergalingo spurto. Skambant legendinės Queen grupės šlageriui „We are the champions“, Swedbank pirmą kartą pakelė nugalėtojų taurę į viršų. Puikus finalas, o puikiausia tai, jog dar viena nauja komanda įrašė savo vardą į tarpbankinio tinklinio turnyro istoriją.

Ir pabaigai... Sakome, jog mums patiko. Tikimės, jog ir Jums, kurie žaidė, kurie atėjo palaikyti. Turnyras šiais metais buvo stiprus ir turi visas galimybes ne tik išlikti toks, tačiau ir stiprėti. 360 Sportas komandai garbė būti viso to dalimi.

VISŲ TURNYRO KOMANDŲ REZULTATAI IR KOMANDINĖ STATISTIKA