2016 – 2017 metų Terrasport tinklinio lygos sezone maloniai nustebino atsiradusi moterų Elito grupė ir joje nusprendusios dalyvauti pajėgios bei gerai žinomos moterų komandos.

 1. Neabejotinai viena žinomiausių ir ilgą istoriją turinti WU komanda. Debiutiniame sezone ši komanda tik dar kartą įrodė savo pajėgumą. 11 pergalių ir vienas pralaimėjimas. Tokį puikų rezultatą lėmė geras balansas komandoje, turinčioje tiek ir patyrusių žaidėjų, tiek ir jaunų bei energingų. Tačiau ar galima sakyti, jog WU – vienvaldė grupės lyderė? Ne.
 2. POLONIA taip pat turi 11 pergalių ir 1 pralaimėjimą, o dvejose tarpusavio dvikovose su WU buvo pasidalinta po pergalę. Vieno vienintelio taško deficitas lemia tai, jog POLONIA yra antroje vietoje. Sunku būtų prognozuoti sekantį šių komandų susitikimą. O jis laukia visai neužilgo. Vienos varžybos nulems viską. Gerai veikiantis komandos mechanizmas pasistengs, jog būtų pasiektas maksimalus rezultatas.
 3. GEDIMINAITĖS – iki šio sezono negirdėtas pavadinimas. Tačiau, tikimės, jis nebus pamirštas, nes susibūrusios VGTU studentės ir absolventės pademonstravo gerą komandinę dvasią, stabilų žaidimą ir, svarbiausia, gerus sezono rezultatus. 7 pergalės ir 5 pralaimėjimai leido įsitaisyti trečioje lentelės vietoje ir laimėti principinę dvikovą prieš tiesiogines varžoves – FORTŪNĄ.
 4. FORTŪNOS komandai pritrūko tik vieno taško iki trečiosios vietos reguliariame sezone, tačiau svarbiausia yra tai, jog komanda pateko į stipriausiųjų ketvertą ir mes jas išvysime svarbiausiame sezono savaitgalyje. Faktas, jog ekipos sėkmę lems žaidėjos L. Frelik forma. Akivaizdi komandos lyderė turės pademonstruoti geriausią savo žaidimą. FORTŪNA reg. sezone iškovojo 7 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus.
 5. FLAVORINA – maloni moterų Elito grupės staigmena. Merginos, kurios visiems kur kas geriau pažįstamos iš smagių pasirodymų paplūdimio tinklinio aikštelėje, susibūrė į salės tinklinio komandą, o basas, prie šilto ir malonaus smėlio pratusias kojas, įkalino sportiniuose bateliuose.  Nepaisant tokių metamorfozių jos turėjo gerą sezoną ir įrodė, jog galima greitai adaptuotis. Traumos trukdė iki galo susiformuoti stabiliam komandos branduoliui. 4 pergalės ir 8 pralaimėjimai.
 6. SEB – praeitų metų Dailiosios grupės čempionės. Atsisveikinusios su savo praeitų metų lydere, daugiau didelių permainų nepatyrė, tačiau sustiprėjusioje grupėje teko nelengva užduotis – rasti rezervų kovojant prieš aukščiau išvardintas komandas. Deja, ne viskas susiklostė palankiai. Tačiau galima sveikinti komandą už išlaikytą branduolį. Tai neabejotinai suteikė naujos patirties daugumai komandos narių. SEB iškovojo 2 pergales ir patyrė 10 pralaimėjimų.
 7. G7 merginos praeitą sezoną finale pralaimėjo SEB komandai. Šiame sezone barjeras perliptas nebuvo. Tikriausiai niekas nenustebs, jei pasakysime, kad G7 ekipai sezonas nebuvo geras, tačiau ne mažiau svarbi detalė ta, jog šios komandos lyderė patyrė stiprią traumą pačioje sezono pradžioje ir tai buvo nemenkas smūgis komandai. Pralaimėti visi 12 susitikimų.

Įdomioji moterų Elito grupės statistika

 1. Reguliariame sezone komandos sužaidė 42 varžybas, o jose įvyko 144 setai. Taigi vidutiniškai vienose varžybose prireikė 3,42 seto, jog paaiškėtų nugalėtojos.
 2. Iš viso komandos pelnė 6212 taškų.
 3. Daugiausia taškų pelnė POLONIA komanda – 1020 taškus. Mažiausiai – G7 – 672.
 4. Geriausią gynybą pademonstravo WU, praleidusi 729 taškus. Antroje vietoje likusi POLONIA komanda praleido 15 taškų daugiau.
 5. Tik POLONIA ir FORTŪNA iš 12 varžybų reguliariame sezone trejas varžybas žaidė visus penkis setus.

 

Kurdami Dailiosios grupės idėją, norėjome, jog naujos, neretai tinklinio mokyklose žaidžiančios merginos, turėtų savo pajėgumo lygio turnyrą. Pasisekė visai neblogai. Šį sezoną grupė išsigrynino ir turime nemažai pajėgių komandų. Pirmosios keturios neatsilieka viena nuo kitos, tad turėsime įdomius finalus.

 1. SM TAURAS komandai praeitas sezonas buvo kupinas išbandymų. Matyti, jog komanda juos atlaikė puikiai, žaidėjos įgavo geros patirties. Su komandos lydere A. Vizeraite priešakyje SM TAURAS šį sezoną rikiuojasi pirmoje lentelės vietoje su 10 pergalių ir dviem pralaimėjimais.
 2. Dar viena komanda, pakilusi lyg feniksas iš pelenų – VILNIAUS TINKLINIO MOKYKLA. Praeitame sezone negalėjusios pasigirti skambiomis pergalėmis ir stabiliu žaidimu, šį sezoną merginos laimėjo 9 varžybas ir pralaimėjo tik tris.
 3. SAULUTĖS – naujokės Terrasport tinklinio lygoje, tačiau, akivaizdu, ne pirmą kartą tinklinio aikštelėje. Nuo pat pirmųjų varžybų komanda demonstravo gerą tempą ir kaip lygios su lygiom kovojo su Dailiosios grupės „senbuvėmis“. 8 pergalės ir 4 pralaimėjimai.
 4. JUST4FUN jau praeitais metais pateikė staigmeną, patekdamos į finalinį ketvertą ir gavusios ten daug geros patirties. Tai ar labai nustebote, jog ir šį sezoną merginas matysime žaidžiančias Terrasport tinklinio lygos finaluose? 8 pergalės ir 4 pralaimėjimai ir tik vienu taškeliu į priekį pabėgusios SAULUTĖS. Verta paminėti, jog tarp pirmą ir ketvirtą vietą užėmusių Dailiosios grupės komandų yra tik 6 taškų skirtumas.
 5. SIENOS debiutas – neprisvilęs. Naujai suburta komanda tvirtai stovėjo aikštelėje. Žinoma, įkalnių ir nuokalnių pasitaikė – normalu. Mesta pirštinė stipresnėms komandoms reiškia, jog sekantį sezoną SIENA gali būti kur kas pavojingesnis varžovas. 4 pergalės ir 8 pralaimėjimai.
 6. SNIEGUOLĖMS šis sezonas nebuvo pats sėkmingiausias. Praeito sezono antroje pusėje jos žaidė stipriųjų komandų pogrupyje, todėl prieš šį sezoną laikėme jas kaip vienas iš favoričių. Nutinka visokių dalykų, tad nereikia užbėgti įvykiams už akių. Galbūt sekantis sezonas bus visai kitoks? SNIEGUOLĖS sezoną baigė su 3 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais.
 7. TINKLINIO AKADEMIJA šiame sezone ir dar prieš jį išgyveno nemažas metamorfozes. Žaidėjų ir trenerio pasikeitimai nežadėjo nieko gero. Komanda buvo „pastatyta“ iš naujo, o startas, žinoma, sunkus. Nepaisant to, antroje sezono pusėje jau matėme saulės spindulėlius ir iš lėto kylančią žaidimo kreivę. Linkime komandai sugrįžti sekančiame sezone stipresnei. Šis sezonas pergalių neatnešė.

 

Su moterų grupėmis mes elgsimės šiek tiek kitaip, nei su vyrų. Visų pirma, moterų Elito paskutinė komanda nenukris į Dailiąją lygą. Komandų pajėgumo skirtumai dar kol kas per dideli. Dailiosios grupės čempionės galės pasirinkti, ar norėtų savo jėgas išbandyti moterų Elito grupėje.