Netrukus po to, kai tinklinio pasaulyje atsirado "360 Sportas" vardas ir pradėjome organizuoti sporto renginius, susidraugavome su SK Fenikso sportininkais. Jie mus ir supažindino su sėdimu tinkliniu. Jei tik leidžia galimybės, visada stengiamės pakviesti šio klubo atstovus į mūsų sporto renginius. Norėdami Jus labiau suartinti su šiuo tikrai įdomiu sportu, kurį, beje, gali sportuoti kiekvienas panorėjęs, nusprendėme išspausti pora sakinių iš SK Feniksas prezidento Eduardo.

Kada atsirado sėdimas tinklinis? Kas jį išrado? Kokios šios sporto šakos perspektyvos? 

Sėdimas tinklinis atsirado 1956 metais, Olandijoje. 1976 metais sėdimas tinklinis buvo pademonstruotas Toronto parolimpinėse žaidynėse, o jau sekančiose parolimpinėse Arnhemo žaidynėse, ši sporto šaka debiutavo oficialiai.  Tinklinio veteranai norėdami toliau žaisti tinklinį, pabandė atsisėsti ir jiems tai patiko. Neįgalieji greitai suprato, kad ši būdą žaisti galima pritaikyti jų poreikiams. Tai viena iš žiūrimiausių neįgaliųjų sporto šakų pasaulyje ir vienintelė sporto šaka, kur neįgalieji gali vienodomis sąlygomis rungtyniauti su įgaliaisiais. 

Kas diktuoja šio sporto madas pasaulyje? 

Stipriausios komandos yra Iranas, Bosnija ir Hercegovina, Brazilija, Kinija, Vokietija, Rusija, Ukraina. Pasauliniu mastu dominuoja Iranas, o štai Europoje nenugalima Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.

Kokie yra dažniausi mitai apie šią sporto šaką? 

Didžiausias mitas, jog žaidžiama yra vežimėliuose.

Kokie esminiai skirtumai yra tarp klasikinio salės tinklinio ir sėdimojo tinklinio?

Pagrindinis skirtumas - aikštelės dydis 6x5 m., tinklo aukštis 1,15 m. Galima blokuoti padavimą, žaidžiama sėdint. Šiaip šios abi sporto šakos yra labai artimos. 

Kaip ir kada susikūrė sporto klubas Feniksas? Ar šio klubo nariai sportuoja tik sėdimą tinklinį? 

Vilniaus miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas įkurtas 1994 m., vystomas ne tik tinklinis, bet ir pagrindinės parolimpinės sporto šakos: lengvoji atletika, plaukimas, stalo tenisas, bočia (https://lt.wikipedia.org/wiki/Bočia).

Kokie lietuvių pasiekimai sėdimojo tinklinio sporto šakoje? Kokie klubo pasiekimai? 

Moterų rinktinė buvo Europos vicečempionės. Pekino parolimpinėse užimta 8 vieta. Vyrų rinktinė Europos čempionate užėmė 12 vietą, Europos taurėje - 8 vieta. SK Feniksas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, visų Lietuvos paplūdimio čempionatų laimėtojas, nuo 2002 m. Tarptautiniame paplūdimio tinklinio turnyre Palangoje, esame du kartus laimėję prieš Ukrainos komandą, kurie Rio de Žaneire užėmė 5 vietą. Derėtų paminėti, jog  sėdimo paplūdimio tinklinio aikštės parametrai skiriasi nuo salės: aikštelė – 4 x 4 m, tinklo aukštis 1,15 m., žaidžiama 3 prieš 3.

Kas gali žaisti sėdimą tinklinį? 

Žaisti gali visi! Oficialiose varžybose žaisti gali, tik tie kurie atitinka klasifikacija, t. y. turintys galūnių pažeidimus. Lietuvos čempionatuose užtenka turėti negalią susijusia su judėjimu (dėl neįgaliųjų trūkumo), o draugiškose varžybose gali žaisti visi: ir įgalieji, ir neįgalieji (tam kad sportas vystytųsi ir būtų propaguojamas).

Sėdimo tinklinio treniruotės vyksta pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 20.00 val., Martyno Mažvydo progimnazijoje, Vydūno g. 17a, Vilniuje. Klubo prezidentas Eduardas Strašunskas tel.: 8 686 64725, facebook:  SK Feniksas.