Prieš šiek tiek daugiau nei savaitę Sardinijoje įvyko 34-asis tarptautinės tinklinio konfederacijos (FIVB) kongresas. Jame dalyvavo nacionalinių federacijų vadovai net iš 210 pasaulio šalių. Kuo tai reikšminga mums, tinklinio mėgėjams?

Pirmiausia, Lietuvos tinklinio federacija buvo įvardinta kaip viena iš penkių pasaulyje ir viena iš dviejų Europoje, pasiekusių didžiausią pažangą per pastaruosius metus. Kadangi federacijų veikla vertinama pagal suorganizuotų tarptautinių varžybų skaičių ir kokybę bei sportininkų pasiektus rezultatus, tai akivaizdu, kad galima pakeisti tinklinio situaciją šalyje vos per kelis metus, jei to norima ir dirbama. Jei taip bus ir toliau, galime tikėtis, kad tinklinio renginių daugės ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams – daugės varžybų, įvairių renginių, kils varžybų lygis ir pagaliau ne tik krepšinis valdys lietuvių mintis. Primename, kad 360 sportas komanda ką tik tapo Lietuvos tinklinio federacijos nariais, tad visos naujovės Tinklinio akademijos bendruomenę pasieks iš pirmų lūpų.

Antra, buvo priimti keli tinklinio taisyklių pakeitimai, kurie įsigalios jau nuo 2015 m. sausio 1 d. Mums kaip tinklinio mėgėjams svarbus vienas esminis taisyklių pakeitimas – tai tinklo lietimas. Nuspręsta, kad bet kurio žaidėjo kontaktas su tinklu tarp antenų žaidimo metu yra laikomas klaida. Iki šiol, jei tai netrukdydavo žaidimui, tinklo apačios lietimas buvo leidžiamas. Šios taisyklės pakeitimas yra skirtas ir salės, ir paplūdimio tinkliniui. Manoma, kad tai sumažins neaiškių, neretai ginčytinų ir net konfliktinių situacijų susidarymą.

360 SPORTAS organizuojamoje lygoje ir kituose renginiuose šią taisyklę pritaikysime be jokių išimčių.