Kovo 12 – 13 dienomis VGTU Sporto ir meno centre vyko Terrasport tinklinio lygos finalinis savaitgalis. Ši lyga – tai naujas projektas tinklinio mėgėjams Vilniaus mieste ir rajone, organizuojamas ir kuruojamas VŠĮ „360 Sportas“, diegiantis naujus standartus šiame sporte ir skatinantis tinklinio plėtrą tarp sportuojančių žmonių.

2015 – 2016 metų sezone dalyvavo 24 komandos, kurios buvo suskirstytos pagal pajėgumo grupes. Aukščiausio meistriškumo vyrų komandos atstovavo Elito grupei, augančios ir tobulėjančios vyrų komandos – Extra grupei, o merginos ir moterys varžėsi Dailiojoje grupėje. Kiekviena komanda reguliariame sezone sužaidė 10 varžybų, o iš viso Terrasport tinklinio lygoje įvyko 138 susitikimai (įskaičiuojant atkrintamąsias varžybas ir finalinio savaitgalio metu sužaistus mačus).

Šį sezoną gerokai pagausėjo lygoje dalyvaujančių komandų, o organizatoriai pristatė keletą svarbių naujienų. Viena iš jų – asmeninė žaidėjų statistika. Tad Terrasport tinklinio lyga tapo vos viena iš kelių Lietuvoje susibūrusių sporto iniciatyvos grupių nuolat tobulinanti esamą bazę ir ieškanti naujų būdų kilstelėti žaidėjų bei žaidimo lygį.

Finaliniame lygos savaitgalyje dalyvavo po keturias komandas iš kiekvienos pajėgumo grupės. Kovo 12 dieną vyko pusfinaliai, po kurių tapo aišku, kas susikaus svarbiausiuose mačuose kovo 13 dieną.

Dailiojoje lygoje triumfavo SEB banko merginų komanda, tik šiais metais debiutavusi lygoje. Naudingiausia komandos žaidėja buvo pripažinta Inga Blonskienė, finaluose vidutiniškai rinkusi 14,5 taško, 2 blokus ir padavusi 1 eisą. Antroji vieta atiteko G7 merginų komandai, o finaliniame etape komandą į priekį tempė Augustė Bruzgytė, vidutiniškai rinkusi po 8 taškus ir 1 eisą. Trečią vieta užėmė gerai moterų tinklinyje žinomos Fortūnos komandos dublerės – Fortūna 1. Komandos gretose neabejotina lyderė buvo Viktorija Mačkovskaja su 11 taškų, 2 blokų ir 0,5 eiso vidurkiais.

Vyrų Extra grupėje stipriausia tapo G7 Sportas komanda, finale nugalėjusi Swedbank rinktinę. G7 Sportas gretose finalinio savaitgalio metu išsiskyrė Aivaras Strups, vidutiniškai rinkęs 11,5 taško, 3 blokus ir 2 eisus. Swedbank komandoje, kaip ir viso sezono metu, geriausius vidurkius demonstravo Antanas Rimkus: 9 taškai, 1 blokas ir 1 eisas. Bronzos medaliais pasipuošė 360 Sportas komanda, o naudingiausiu jos žaidėju pripažintas Mindaugas Lukša, kuris finaliniame etape vidutiniškai rinko 9,5 taško, 3,5 bloko ir 1 eisą.

Stipriausioje ir, be abejonės, daugiausia susidomėjimo sulaukusioje Elito grupėje triumfavo iš Vilniuje gyvenančių kelmiškių suburta Kražantės komanda. O ją į priekį vedė Darius Abromavičius, vidutiniškai rinkęs 16 taškų ir atlikdavęs 1,5 bloko. Antrą vietą užėmė Uragano komanda. Tikras lyderis buvo Domantas Naruševičius, kuris savaitgalio finalinėse varžybose rinko 10 taškų, 0,5 bloko ir 1 eiso vidurkius. Trečioji vieta atiteko Buivydžiams – praeitų metų lygos nugalėtojams. Komandoje lyderis buvo Gžegož Gricevič su 11,5 taško ir 2 eisų vidurkiais.

Žinoma, komandos - nugalėtojos buvo apdovanotos prizais, kuriuos įsteigė pagrindiniai rėmėjai Terrasport ir Asics, o naudingiausi finalinio ketverto komandų žaidėjai gavo čekius naujiems tinklinio bateliams įsigyti. Negana to, šiems finalams buvo pagaminti vienetiniai trofėjai, kurie buvo išdalinti laimėtojams.

Smagiai pasibaigęs lygos sezonas nuteikia optimistiškai ir artėjantį rudenį Terrasport lyga grįš dar stipresnė ir įdomesnė.