„360 Sporto” vystomas salės tinklinio mėgėjų lygos projektas skaičiuoja antrus metus. Jei pirmaisiais metais iš viso buvo šešios komandos, kurios nebuvo paskirstytos pagal pajėgumą, tai 2015 – 2016 metų sezone lyga, kuri nuo dabar vadinasi „Terrasport tinklinio lyga“, paaugo keturis kartus. Iš viso 24 komandos – 16 vyrų ir 8 moterų – pasiryžo išbandyti jėgas augančiame čempionate. Ko tikėtis antrajame sezone?

Trumpai apie žaidimo sistemą. Bus du ratai. Pirmame rate visos komandos (kiekvienoje grupėje yra po 8) žais viename pogrupyje ir sužais po 7 varžybas. Komandos, kurios burtų traukime pasidalino vietas nuo 1 iki 4, žais keturias varžybas namuose.  Komandos nuo 5 iki 8 namuose žais trejas varžybas. Matyt, kad bus tokių komandų, kurios neturės savo namų salės. Bus bandoma ieškoti salių, jei ne –  kitos komandos priims jas pas save svečiuose.

 Antrame rate komandos pasidalins į 2 grupes po 4 komandas ir sužais tarpusavyje. Į A pogrupį pateks 4 stipriausios komandos po pirmojo rato, o į B – likusios. A pogrupyje pirmą ir antrą vietas užėmusios komandos po antro rato iš karto keliauja į pusfinalį, o 3 ir 4 komandos iš A pogrupio žais su komandomis po antrojo rato B pogrupyje užėmusiomis 1 ir 2 vietas.  Šių porų nugalėtojai bus likusieji pusfinalių dalyviai. Komandos, užėmusios 3 ir 4 vietas B pogrupyje baigia savo pasirodymą.

Paskutinis etapas – finalinis ketvertas. Keturios komandos dviejų varžybų pagalba išsiaiškins, kas keliaus į didįjį finalą, o kas kausis mažajame.

Tad komandos reguliariajame sezone sužais po 10 varžybų ir susitiks su daug skirtingų komandų. Norime, jog tinklinio komandų lygis augtų, tad kuo daugiau praktikos, tuo greičiau pasieksime norimą rezultatą.

„Terrasport tinklinio lygoje“ turėsime dvejas vyrų grupes, suskirstytas į „Elito lygą“ ir „Extra lygą“. Pirmojoje žais stipriausią sudėtį turinčios komandos, kuriose žaidžia aukštesnio meistriškumo žaidėjai ir buvę profesionalai (beje, „Elito lygos“ komandoje gali žaisti iki dviejų žaidėjų, kurie einamajame sezone atstovauja Lietuvos tinklinio čempionate žaidžiančią komandą). „Extra lygoje“ dalyvaus komandos, atstovaujančios įvairias Vilniaus tinklinio mokyklas, o taip pat komandos, kurioms „Elito lyga“ dar kol kas per riebus kąsnelis. Komanda, užėmusi paskutinę vietą „Elito lygoje“, pasitraukia į „Extra lygą“, o pastarosios aukso medalio laimėtojai bent metams tampa elitine komanda. Mūsų didžiam džiaugsmui, pagaliau startuosime ir su merginomis. „Dailiojoje lygoje“ daugiausia dalyvaus mažai žaidybinės patirties turinčios komandos. Nemaža dalis žaidėjų susibūrę prieš metus ar net mažiau, tad šios lygos tikslas – leisti žaidėjoms tobulėti. Savo ruožtu mes taikysime vieną išimtį – leisime neribotus keitimus varžybų metu tam, jog kuo daugiau komandos narių galėtų pajusti varžybų jaudulį ir tobulėti.

Šį sezoną turėsime daug daugiau varžybų – 12 per savaitę, todėl natūralu, jog fiziškai nespėsime į kiekvienas varžybas. Tačiau vienas iš mūsų tikslų – tinkamai informuoti apie lygos eigą, tad bus savaitinės apžvalgos. Stengsimės pakalbinti žaidėjus, aptarti įdomiausias dvikovas, o taip pat išrinkti savaitės įdomiausią mačą ir iš jo parengti reportažą. Sunku pasakyti, ar viską spėsime, tačiau stengsimės iš visų jėgų. Taip pat visada lauksime pagalbos ir iš Jūsų, mieli dalyviai ir sirgaliai. Daug kas turite išmaniuosius ir padaryti keletą fotografijų iš varžybų ar paimti linksmą interviu gali bet kas – reikia tik noro ir šiek tiek drąsos. O jūsų straipsniai ir įžvalgos ypač laukiami. Reikškite save ir stiprinkite Vilniaus tinklinio bendruomenę. Visos naujienos atsidurs mūsų internetiniame puslapyje, nuotraukomis dalinsimės ir diskutuosime „facebook“ paskyroje. Ir tai dar ne pabaiga. Viso sezono metu įvedinėsime mažas ir dideles naujoves tam, kad „Terrasport tinklinio lyga“ taptų įdomesnė ir žinomesnė.

Mes, „360 Sportas“ komanda, tikimės, jog mums su Jūsų geru nusiteikimu pavyks sustiprinti šį smagų projektą ir  Vilnius pradės ryškiau šviesti Lietuvos tinklinio žemėlapyje.

 

Sekite naujienas musų puslapyje ir facebook paskyroje (360 SPORTAS).