Lietingą ir žvarbų šeštadienį, vasario 7 – ąją, nuo pat ryto Lietuvos Edukologijos universiteto salėse buvo karšta. Jau ketvirtus metus iš eilės vyko tarpbankinis tinklinio turnyras. Devynios komandos, atstovavusios savo įstaigas, subūrė geriausius tinklininkus bankų ir kitų finansų įstaigų tarpe. Išsilaisvinę iš formalaus apdaro, dalyviai susitiko aikštėje ir nusprendė išsiaiškinti, kurie galės vadintis pačiais geriausiais šiais, 2015, metais.

Komandos buvo suskirstytos į dvi grupes. A grupės kovos prasidėjo ramiai – favoritai neleido abejoti jų sugebėjimais tinklinio aikštelėje ir skynė pergales. O grupės lyderių akistatoje „SEB“ banko komanda nurungė „Swedbank“ tinklininkus. Tuo tarpu kitos trys komandos anaiptol nebuvo iš kelmo spirtos. „Danske bank“ komanda, nuskynusi dvi pergales ir patyrusi tiek pat pralaimėjimų, liko garbingoje trečioje A grupės vietoje. „Western Union“ komanda, visiems lipusi ant kulnų, liko priešpaskutinėje vietoje, nugalėjusi turnyro debiutantus „UniCredit Leasing“ – jungtinę Lietuvos ir Latvijos komandą – kuri taip ir nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Jau pačiose pirmose varžybose susirėmė B grupės favoritai – „Barclays” ir  „DNB” komandos, kurios patvirtino savo, kaip lyderių, statusus ir kovojo iki paskutinio taško. Užtenka pasakyti tai, jog B grupėje keturios komandos kovojo dėl dviejų kelialapių į „TOP 4“ etapą, tad įtampos netrūko. Negana to, „Šiaulių banko“ komanda pateikė staigmeną patiesdama praeitų metų čempionus „Barclays” ir dar labiau įkaitino atmosferą mažojoje salėje, kur vyko B grupės batalijos. Net keturioms iš šešių vykusių varžybų prireikė lemiamo seto, jog paaiškėtų patys stipriausi. O viską vainikavo kova tarp „DNB” ir „Šiaulių banko“. Susitikimas buvo lemiamas – laimėjusi komanda žengia į finalinį etapą, pralaimėjusi lieka už borto. Po itin atkaklios kovos 2014 metų finalinio ketverto dalyviai „DNB” įrodė savo pranašumą prieš turnyro staigmena tapusius „Šiaulių banko“ tinklininkus. Tad „Barclays“ ir „DNB“ tapo grupės nugalėtojomis, o „Šiaulių banko“ ir Lietuvos banko tinklinio komanda „EURAS.LT“ finalines kovas stebėjo iš žiūrovų tribūnos.

Finalinis ketvertas vyko didžiojoje Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje. „TOP 4“ komandų žaidėjų meistriškumas ir pajėgumas tikrai aukštas, tad jos galėtų laisvai kovoti su Vilniuje vykstančių tinklinio lygų komandomis. Turnyro sistema lėmė, jog pirmajame pusfinalyje susitiko „SEB“ ir „DNB“ bankų komandos. „SEB“ ir toliau nemažino apsukų ir nuskynė palyginus lengvą pergalę, kuri atvėrė jiems kelią į finalą. Antrasis pusfinalis tarp „Swedbank“ ir „Barclays“ komandų buvo kur kas atkaklesnis. Prireikė lemiamo seto, kuriame „Swedbank“ pritrūko sėkmės ir „Barclays“ tinklinio komanda antrus metus iš eilės atsidūrė finale.

Dėl trečiosios vietos susirungė „DNB“ ir „Swedbank“. Deja, „DNB“ atsarginių suolelis buvo vienas iš trumpiausių tarp visų dalyvavusių, todėl nenuostabu, jog žaidėjams pritrūko jėgų. „Swedbank“ neleido, jog atsirastų bent menkiausia intriga ir antrus metus iš eilės iškovojo trečiąją vietą. Tuo tarpu ketvirti likę „DNB“ tinklininkai turėtų rimtai susimąstyti apie naujų žaidėjų paieškas tam, jog galėtų paspirginti nuolatinius savo varžovus „TOP 4“ etape. Finalas buvo puikus. Atkaklus. Iki paskutinio atokvėpio. „Barclays“ gynė čempiono titulą, o „SEB“ žaidė be savo lyderio, kuris patyrė traumą jau prieš pirmąsias grupės varžybas. Abi komandos neturėjo ko prarasti ir demonstravo pasiaukojantį žaidimą. Paskutinis ir lemiamas setas padovanojo „SEB“ komandai pergalę. „Barclays“ buvo ne mažiau verti pergalės, tačiau fortūna šypsojosi žaliesiems.

Naudingiausios žaidėjos prizas buvo įteiktas Rūtai Jasulionienei iš „SEB“ už tvarų ir pasiaukojantį žaidimą ir už juodą, tačiau nematomą darbą komandos labui. Naudingiausiu žaidėju tapo  „Swedbank“ komandos puolėjas Antanas Rimkus, traukęs savo komandą pačiu sunkiausiu metu ir apskirtai puikiai atrodęs viso turnyro metu.

Visų varžybų rezultatus, komandinę statistiką ir kitą informaciją galima rasti http://360sport.lt/other_tournaments/2 - Vilniaus tinklinio mėgėjų puslapyje. Organizatoriai nori padėkoti komandoms už puikius pasirodymus, žiūrovams už palaikymą. Tikimės, jog susitiksime ten pat kitais metais!!!

Nuotraukų galerija